Taky milujete mák? Moji kluci, a hlavně můj manžel, můžou jíst mák pořád. Já mám moc ráda mák v kombinaci se švestkami, ať už v ovesné kaši nebo na nějakém dobrém koláči. Nedávno jsem měla na dovolené úžasnou palačinku s povidly a mákem. Byla skvělá a to zrovna na povidla moc nejsem.

Další máková kombinace, která teď dost frčí, je mák a citron. Nějakou dobu se chystám na mákový dort s citronovým krémem, ale nějak je toho teď v létě hodně a jsem se vším trošku ve skluzu, takže když jsem si konečně vyšetřila trošku času pro sebe, rozhodla jsem se upéct klukům tyto snadné

Snídaňové muffiny s mákem a citronem:

∴ 200 g hladké mouky
∴ 80 g polohrubé mouky
∴ 2 vejce
∴ 100 g cukru krupice
∴ 2 ČL jedlé sody
∴ 1 ČL kypřícího prášku
∴ 1/2 ČL soli
∴ 60 g máku
∴ 250 ml podmáslí
∴ 60 ml oleje
∴ citronové šťávy ze 2 citronu
∴ strouhaná citronová kůra ze 2 citronu

Troubu předehřejeme na 200°C. V jedné míse smícháme všechny suché suroviny, obě mouky, cukr, jedlou sodu, prášek do pečiva, sůl a mák. Já jsem použila 50 g mletého máku a 10 g nemletého máku.

Ve druhé míse prošleháme vejce, podmáslí, olej, citronovou šťávu a kůru. Promícháme se suchou směsí. Naplníme formu na muffiny a pečeme 20 minut. Po upečení dáme na každý z dvanácti muffinů plátek citrónu a modlíme se, aby něco zbylo na snídani a kluci všechno nesnědli hned po upečení.

Míša❤️

 

30.8.2017

Napsat komentář