Ach ty čokoládové dorty… Jsou prostě nejlepší. Opravdu nejsem typ na sladké, snad s vyjímkou těhotenství, ale jediné čemu opravdu nemůžu odolat, jsou čokoládové dorty. Miluju ty těžké, hutné dorty, plné čokolády. Na Vánoce jsem se rozhodla, že si místo cukroví takovýto dort upečeme. Stejně nám určitě nějaká návštěva cukroví donese.

Upekla jsem si Extra čokoládový dort s višněmi. Aby byl dort alespoň trošku vánoční, poprosila jsem kamarádku Evču o pár kousků jejího nejlepšího cukroví a pekařku nejkrásnějších perníčků Ilču o nějaký ten perníček. Doladila jsem dort lízátkem, z čehož byl Mikulášek velmi nadšený a pořád se ujišťoval, že to lízáko je pro něj.

Toto byl dort přesně pro mě a moc děkuji návštěvám, že mi s ním pomohly, protože jinak by na mě nepraskla po Vánocích jen bunda, ale praskla bych asi úplně celá.

Poslední dobou jsem vůbec neměla štěstí na hezké čerstvé maliny, proto jsem si vymyslela další způsob zdobení tohoto čokoládového dortu. Začala jsem dávat malinový rozvar, který dávám dovnitř tohoto dortu, pokud to je samozřejmě dort s malinami, i nahoru na dort. První dort, na který jsem to zkusila, byl dort pro Elišku na její svatbu na Rekovicích, druhým dortem byl dort pro malého Artura ke třetím narozeninám. Koupila jsem na tento dort maliny a druhý den jsem je všechny vyhodila, snad kromě pěti malin, protože všechny už vypadaly hrozivě, tak jsem si musela poradit jinak a vznikl tento medvídkový čokoládový dort.

Prostě nejlepší nápady vznikají pod tlakem.

Mějte se čokoládově….

PS: Cukroví jsme dostali opravdu mraky!

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Čoko čoko čoko malina 💋 #dort #cake #chocolate #chocolatecake #raspberry #photooftheday #homemade #homemadecake #mazanedorty #yummy #olomouc #delicious #jsempekla #food #foodporn #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #bdaycake #bday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #homebaking #vkuchyni #macarons

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

31.1.2017

Napsat komentář