Vlastně můj úplně první dort, který  jsem pekla, byl narozeninový dort pro mého syna Mikuláše k prvním narozeninám. Hledala jsem spoustu receptů, až jsem narazila na Red Velvet. Vždycky se mi tento dort na fotkách líbil, ale nikdy jsem ho neochutnala, tak proč si ho rovnou neupéct. Porovnala jsem spoustu receptů na internetu, každý je trošku jiný, ale v základu jsou tyto recepty skoro stejné.img_8526 Někdo dává máslo, jiný olej, jinak se tyto recepty liší už jen množstvím použitého podmáslí, vinného octa nebo kakaa.

Vybrala jsem si tedy recept podle Magnolia Bakery, vyměnila máslo za olej (dort není tak hutný jako z másla) a ubrala cukru. Na krém jsem vyšlehala Philadelphii s máslem a pomalu přidávala moučkový cukr, aby byl krém příjemně sladký. Málem mi ho kluci při ochutnávání snědli pod rukama :).

img_8575Na ozdobení dortu jsem použila plátky mandlí, které jsem obalila v kramelu. Na pohled to nebyl typicky dětský dort, ale byla tam svíčka s jedničkou a my měli narozeninové čepičky! Byla jsem šťastná, že dort měl u Mikuláška úspěch a natrvalo se zařadil mezi naše srdcovky.

img_8571

Míša❤️

2.10.2016

Comments

Napsat komentář