Na tento svatební dort jsem opravdu hrdá. Dlouho jsme s nevěstou a ženichem řešili, jaký svatební dort upeču. Nevěsta chtěla čokoládový dort s malinami, ale zase nechtěla, aby byl dort tmavý. Dala jsem si den na rozmyšlenou s tím, že jim něco vymyslím.

downlister_2016-10-26_21-26-24Jak jsme dali s mužem děti spát, vzali jsme si od Mikuláše papír, tužky, voskovky a začali malovat. Základ byl tedy jasný. Čokoládový korpus s čokoládovým krémem a malinami. Rozhodla jsem se, že dort ozdobíme malinami, fíky a udělám lanýže s amarettem. Bílý krém okolo dortu bude z mascarpone a šlehačky. Něco tomu pořád chybělo… Pusinky! Zkusím udělat své první pusinky.

Když nadešel den D, vrhla jsem se na pečení. Ale nebyla bych to já, kdyby vše probíhalo podle plánu. Upekla jsem spodní korpusy, nechala vychladnout, udělala čokoládový krém a dala dort do ledničky zatuhnout. Paráda, mám spodní patro. Jen mi pořád připadalo, že jsem na něco zapomněla. NA KEVINA! No spíš vlastně NA MALINY!!!
Takže mazec, rychle dort rozložit, udělat malinový rozvar, nechat vychladnout a naplnit dort. No jako stres jak blázen, ale vše se krásně opět spojilo, drželo to a hlavně to vypadalo.downlister_2016-10-26_21-26-04

Pusinky jsem pořád odkládala, protože jsem se jich trošku bála. Neříkám, že jsou ukázkové, ale jsem ráda, že dopadly tak hezky, jak dopadly.

Na další dvě patra jsem si dala pozor a na maliny jsem nezapomněla. Dala zatuhnout a spodní patra potřela krémem z mascarpone a šlehačky. Vše krásně drželo, takže jsem mohla sestavit dort. Dokonce se mi kamarádka sehnala i maliny, což v říjnu není zrovna snadné. Celý dort jsem postupně polila čokoládovou ganache, přidala pusinky, fíky, maliny a čokoládové lanýže a hrdě předala ženichovi.

Na tomto svatebním dortu jsem zatím strávila nejvíce času a moc mě to bavilo. Doufám, že zase někdy budu mít takovou příležitost.

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Svatby v tomto období mají výhodu, že se jim nerozpustí dort 😉. Tento dort jsem si nejdřív s @hrondotoho navrhla a pak upekla. Doufám, ze jde poznat! #dort #cake #chocolatecake #chocolate #truffles #philadelphia #igers #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #food #instalife #foodporn #photooftheday #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #wedding #weddingcake #weddingday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #vkuchyni

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

26.10.2016

Napsat komentář