Když bylo po rozlučce se svobodou, bylo na čase začít vymýšlet, jak na svatební dort. Nevěsta původně chtěla svatební dort plný ovoce, což je 12.11. docela problém. Dvanáct měsíčků jsem i přes nemalé úsilí nenašla a žádná další Maruška už k dispozici nebyla, takže jsem musela přejít na plán B a zajít na lov do obchodu. Nakonec jsem sehnala jen slušné borůvky, tak jsem koupila i granátové jablko, mandle a kytku světle fialových chryzantém.

downlister_2016-11-27_17-14-27Jedna z nejdůležitějších věcí by byla a zbývalo se už jen vrhnout na takovou maličkost, samotné pečení. Spodní patro tvořil Red Velvet. Prostřední patro bylo čokoládové s čokoládovým krémem a malinami a vrchní patro bylo mrkvové s kokosem, ananasem a ořechy.

Nevěsta chtěla, aby byl dort nahý a zároveň nebylo na první pohled jasné, že každé patro je tvořeno dortem s jinou příchutí. Čokoládový dort jsem tedy okolo pomazala krémem z mascarpone a šlehačky, tím pádem docílila víceméně stejného vzhledu všech tří pater.
Slíbila jsem nevěstě, že jí dort na místo svatby dovezu. To byla jedinečná příležitost zkusit, jak půjde dort převézt. 15086463_10209958120463102_2089179843_nRozhodla jsem se tedy, že dort složím a kompletně nazdobím už doma. Vyrazili jsme z Bělkovic půl hodiny před předáním s tím, že pojedeme pomalu. Cesta z Bělkovic do Horky není úplně hladká, ba naopak samá díra. Dort na kolenou skákal jak o život. Takže jsem dort držela celou dobu ve vzduchu. Byla to sranda. Chvílemi jsme se smáli, když jsme projeli nějakou obří dírou nebo prudší zatáčkou, ke konci už zoufalstvím a únavou, protože držet takový desetikilový dort ve vzduchu asi půl hodiny je celkem fitko.

Dort jsme dovezli v pořádku a nevěstě se moc líbíl. A byla na něj fronta!

Poznatek: Čím jsme jeli pomaleji, tím více byla cítit každá nerovnost terénu. Příště od začátku na plný plyn 🙂

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Svatba 💒nahoře mrkvový dort, uprostřed čokoládový dort s čokoládovým krémem a malinami, spodní patro Red Velvet. Všude okolo borůvky, granátové jablko a mandle 💕 #dort #cake #weddingcake #carrotcake #chocolatecake #mazanedorty #igers #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #food #instalife #photooftheday #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #wedding #weddingday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #vkuchyni

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

27.11.2016

Napsat komentář