Když maminka objednala růžový ombré dort pro malou Rozárku, dlouho jsme řešily, jak má dort vypadat. Maminka nechtěla ani makronky, ani bílou čokoládu, lentilky… Chtěla mít na dortu hlavně spoustu ovoce. Jenže v koncem října je požadavek spousty ovoce docela problém.

downlister_2016-11-17_17-35-03Nakonec jsem sehnala jen borůvky. Jahody a maliny nebyla nikde. No nevadí. Napadlo mě, že by bylo parádní dát na dort veliké lízátko. To jsem ještě nevěděla, že sehnat takové lízátko není žádná sranda. V obchodech, kde jsem byla se mi žádné nelíbilo, na internetu jsem měla taky dost smůlu. Naštěstí mám úžasnou kamarádku, se kterou chodíme do jedné olomoucké kavárny na mléčné koktejly a tam ty lízátka mají. Stačil jeden telefon a kamarádka vyrazila na lov. Sehnala mi krásná lízátka, jedno jsem si schovala na další dort, který jsem měla v plánu.

14875856_10207051013024932_2042520056_oUpekla jsem 8 různě růžových korpusů a spojila je od nejtmavší růžové až po tu nejsvětlejší bílým philadelhia krémem do dvoupatrového dortu. Zbytek krému jsem si postupně barvila růžovou a krém namazala na dort. Přidala lízátko, borůvky a udělala nápis. Něco mi na dortu přece jen chybělo. Rozpustila jsem si bílou čokoládu a trošku jí tam přece jenom dala. No a když už jsem porušila pravidla, přidala jsem na dort ještě dvě vanilkové makronky.

Maminka Rozárky se naštěstí nezlobila, dort se všem moc líbil,chutnal a hosté si přidávali. Co víc si přát.

Míša❤️

 

View this post on Instagram

🍭 dort pro Rozárku #dort #cake #redvelet #redvelvetcake #pink #lollipop #mazanedorty #blueberry #macarons #photooftheday #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #jsempekla #food #foodporn #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #cupcake #bdaycake #bday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #homebaking

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

 

17.11.2016

Napsat komentář