Medovník… Mám takový pocit, že medovník peče už skoro každý. Každý tvrdí, že peče ten pravý a originální medovník a každý si myslí, že ten jeho je nejlepší.

Moje kamarádka Bára a její muž Standa jsou milovníci medovníku. V každé kavárně, kde jsem s nimi byla si minimálně jeden z nich medovník dal, ale vždy byl závěr stejný. Bára má nejlepší medovník! Rozhodla jsem se postavit výzvě, pozveme Standu s Bárou na návštěvu a uděláme medovník. Ale jak vybrat ten nejlepší recept? Někdo těsto nalévá, jiný ho válí, liší se poměry medu, vajec atd.

Nakonec jsem spojila víc nápadů dohromady (tak jako vždycky) a upekla medové placky. Ty byly tak tvrdé, že jsem přemýšlela, jestli je nebudu prezentovat, jako obří sušenky. V jednom z receptů potírali placky kávou s rumem. Jakmile jsem placky potřela, okamžitě krásně změkly a po nanesení karamelového krému jsem si říkala, že šance na úspěch tu je.  Celý medovník jsem pokryla drcenými vlašskými ořechy a nechala 2 dny pěkně uležet.

downlister_2016-10-03_15-27-28

Když přišel soudný den a dva velcí kritici se dostavili, myslím si, že jsem nedopadla vůbec špatně. Standa si 3x přidal. Určitě pro něj peče Bára ten nejlepší medovník, ale objektivně 🙂 musím říct, že sice nemám jediný originální medovník, ale i tak je nejlepší na světě!

Zrovna nedávno jsme se s kamarády opět dostali na téma medovník, no a protože na svůj medovník nedá nikdo dopustit, rozhodli jsme se na Silvestra udělat souboj medovníků. Veřím tomu, že Vám ty (zlaté) medaile přivezeme.

Míša❤️

View this post on Instagram

Tento víkend máme návštěvu (milovníky medovníku) z Berouna, tak jsem včera celý den vařila, pekla a nakládala maso. Uvidíme, jak jim bude chutnat můj medovník 🍯 #medovnik #honeycake #honey #formyfriends #sweet #olomouc #yummy #homemade #homemadecake #instalife #instafood #dobrota #food #cake #jsempekla

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

3.10.2016

Napsat komentář