Poslední dobou mi s pečením začal pomáhat můj dvouletý syn, takže to začala být celkem makačka. Stojí na židli u kuchyňské linky, chce všude všechno sypat, přidávat vajíčka a hlavně solit… Pečeme spolu různé cupcakes, koláče, ale nejraději děláme Míša dort. Všichni ho máme moc rádi a často ho sníme dříve než stihne pořádně ztuhnout.

Míša dort:

∴ 6 vajec, bílky a žloutky zvlášť
∴ 5 PL horké vody
∴ 6 PL moučkového cukru
∴ 6 PL polohrubé mouky
∴ 1/2 ČL jedlé sody
∴ 4 PL holandského kakaa
∴ 6 PL rostlinného oleje

krém:
∴ 250 g másla
∴ 500 g plnotučného tvarohu
∴ 100 g moučkového cukru

poleva:
∴ 100 g hořké čokolády
∴ 70 ml smetany ke šlehání

img_1964Troubu předehřejeme na 170°C. Dortovou formu o průměru 24 cm vymažeme po krajích máslem a zespodu vyložíme pečícím papírem.

Z bílků vyšleháme sníh. Žloutky vyšleháme s moučkovým cukrem a pomalu přišleháváme horkou vodu. V jiné míse smícháme všechny suché přísady, které střídavě s olejem přidáváme ke žloutkům. Poté přidáme sníh z bílků, vlejeme do formy a pečeme v rozehřáté troubě cca 15 minut, dokud špejle zapíchnutá doprostřed dortu není po vytažení suchá. Necháme vychladnout.

Na krém vyšleháme máslo s cukrem, přidáme tvaroh a opatrně zašleháme. Natřeme na korpus, dáme do ledničky vychladnout a připravíme si polevu.

Ve smetaně rozpustíme hořkou čokoládu, polejeme povrch krému, můžeme dozdobit ovocem a dáme do ledničky zatuhnout. Když máme čas a ještě chceme něco tvořit, rozvaříme si borůvky, maliny nebo jahody s troškou cukru a při servírování tímto dort pokapeme.

Míša❤️

 

6.11.2016

Napsat komentář