Narozeniny svých blízkých využívám k tomu, abych si vyzkoušela nové dorty. Když koncem července slavil můj syn Jáchym své první narozeniny, rozhodla jsem se mu upéct lehunký vanilkový dort s krémem z bílé čokolády a spoustou borůvek.

Byla to katastrofa. První půl kila bílé čokolády jsem při rozpouštění spálila. Druhý pokus jsem si už pohlídala, ale ve spojení s mascarpone a tvarohem mi krém vůbec nedržel. Dala jsem mu čas, aby ztuhnul, ale nějak se to nedařilo. Já jsem celkem nedočkavá, takže jsem ho začala doslova patlat na dort a všude mi tekl. Byla jsem zoufalá, chtěla jsem pro svého syna dokonalý dort a už teď jsem věděla, že tento to rozhodně nebude.

Nějak jsem to nakonec nazdobila a nechala pořádně zatuhnout. Jáchym měl samozřejmě velikou radost, největší teda ze svíčky, kterou se hned snažil sfouknout, což se mu několikrát podařilo a my zapalovali a zapalovali, aby měl radost.

Chuťově dort nebyl špatný, děti se olizovaly až za ušima, ale na můj vkus moc sladký. Možná i proto, že nemám ráda bílou čokoládu, tak jsem si moc nepochutnala. A já když chci „hřešit“ tak už to musí stát za to.

Každopádně příští dort bude lepší… možná už konečně dokonalý.

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Nezapomeň si něco přát ❤️ Včera to byl rok, co se nám @hrondotoho narodil tento úžasný smíšek ❤️ Chtěla jsem mu upéct ten nejkrásnější dort, ale nějak se mi nedařilo, ale slibuju, že příští rok to napravím 🤦‍♀️ Vanilkový dort s borůvkami a krémem z bíle čokolády 👩‍🍳 až přijedou babičky, tak se do něj pustíme 🐷🐷🐷 #dort #cake #myson #family #oneyear #purelove #proudmom #photooftheday #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #jsempekla #food #foodporn #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #foodpic #dnesjem #bday #bdaycake #instacake #cakestagram #homebaking #vkuchyni

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

14.11.2017

Napsat komentář