Jak jsem za poslední dobu vypozorovala, lidé se dělí buď na milovníky nebo nemilovníky 🙂 karamelu a milovníky nebo nemilovníky čokoládových dortů. My to s mým mužem máme přesně naopak. Já miluju čokoládové dorty a nejsem moc karamelová, kdežto můj manžel to má obráceně. Náš syn miluje oboje a nejlépe dohromady.

downlister_2016-10-05_14-12-35Jednou jsme udali syna k babičce a vyrazili si na výlet do Prahy. Šli jsme na večeři, na snídani, na oběd, zase na večeři a hlavně na zmrzlinu… Můj muž chtěl samozřejmě karamelovou. Tu zrovna neměli, tak se rozhodl vyzkoušet slaný karamel. Ani jsem nechtěla chutnat, tak jsem si lízla, jen aby se neřeklo. Byla úžasná. Skoro celou jsem mu ji snědla. O této zmrzlině jsem básnila hodně dlouho, doteď mám na ni chuť!

Když jsem objevila recept na čokoládový dort se slaným karamelem, nebylo na co čekat. Zrovna jsme čekali návštěvu a každá příležitost se počítá! Tento dort není jeden z nejlehčích a nejrychlejších, ale opravdu stojí za to. Chutná i mému muži, který čokoládové dorty nemusí a i já si tam ten karamel užívám.

downlister_2016-10-05_14-12-57

Od té doby peču tento dort pravidelně a vždy má velký úspěch. Dokonce jsem občas začala do dortu přidávat i ovoce. Například višně v kombinaci s čokoládokaramelovým krémem vytvoří opravdu výbornou chuť.

PS: A ani oříšky nejsou k zahození.

 

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Co by to bylo za pátek bez pečení… Pro @barbusak #dort #cake #cupcakes #cupcake #redvelvet #carrot #saltycaramel #chocolate #chocolatecake #igers #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #jsempekla #food #instalife #foodporn #instafood #sweet #igerscz #party #bdaycake #bday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

 

 

5.10.2016

Napsat komentář