Jestli jsem na nějaké činnosti závislá, tak je to, kromě běhání, samozřejmě pečení. Když nepeču dorty, cupcakes nebo tartaletky, peču si ve volných chvílích makronky. Moje rodina makronky miluje, takže nějaká buchta je moc neoslní. Já už se nějaký ten rok sladkému vyhýbám, tak se vždycky těším na nějakou návštěvu, abych jí mohla něco upéct a ti moji chlapi to nejedli další týden na snídani.

Teď jsem se vrhla na tvarohovou bábovku s malinami. Doma jsme ji hodně pekli, když jsem byla malá. Sekali jsme do ní čokoládu a byla opravdu dobrá. Já jsem na tvarohovou bábovku hledala spoustu receptů, ale nikdy to nebylo ono. Je pravda, že jsou si všechny recepty hodně podobné, takže po porovnání asi 10 receptů jsem se postavila k robotu a udělala si recept vlastní. Není na něm nic světoborného, ale bábovka je famózní. Na ní bych neměnila nic.

Tvarohová bábovka s malinami:

∴ 300 g polohrubé mouky
∴ 4 vejce
∴ 500 g tučného tvarohu
∴ špetka soli
∴ 200 g hnědého cukru
∴ 2 PL amaretta
∴ 180 ml oleje
∴ 1 kypřící prášek do pečiva
∴ máslo na vymazání formy
∴ polenta nebo hrubá mouka na vysypání formy
∴ 250 g malin

 

Troubu předehřejeme na 150°C horkovzduch.  Bábovkovou formu vymažeme máslem a vysypeme polentou nebo hrubou moukou. Kamarádka mi poradila, že polentu používá na vysypání formy, tak jsem to jednou zkusila a od té doby dělám taky.

Oddělíme si žloutky od bílků a z bílků se špetkou soli vyšleháme sníh.

Do velké mísy dáme cukr,  žloutky a šleháme na nejvyšší stupeň asi 5 minut, dokud nevznikne krásně nadýchaná světlá pěna.  Poté přidáme olej a prošleháme. V další míse prosejeme mouku a kypřící prášek. Společně s tvarohem postupně přidáváme do vyšlehané vaječné směsi. Nakonec přidáme amaretto, které těsto krásně provoní.

Tvarohové těsto spojíme se sněhem a přidáme maliny. Já použila čerstvé maliny, ale určitě stejnou službu udělají maliny mražené.

Hotové těsto dáme do vymazané formy a tu vložíme do rozpálené trouby. Pečeme cca 1 hodinu.

Jestli je bábovka upečená zkontrolujeme vpíchnutím špejle do středu těsta. Pokud je po vytažení čistá, je hotovo.

Míša❤️

PS: Naposledy jsem bábovku dělala půl na půl z borůvek a třešní, které jsem měla vypeckované a zamražené na horší časy a byla BOŽSKÁ!

25.8.2018

Napsat komentář