Můžu o sobě říct, že jsem šťastný člověk. Sice jsem se několikrát spálila, ale pořád si udržuji okruh několika nejlepších kamarádek, na které se můžu spolehnout, svěřit se… prostě se máme rády. Jednou z nich je Janča. S Jančou jsme propařily snad deset Silvestrů, oslavily spolu maturitu, kterou jsme dělaly jako první ze třídy v pondělí. Zažily spolu rozchody a nové lásky, chodily za školu, kouřily tajně v okně na lyžáku, několikrát si na střídačku držely vlasy, když jsme to přepískly s alkoholem… No prostě kámošky.

Před čtyřmi lety se Janča odstěhovala do Prahy a vlasy mi už začal držet můj manžel… Ale kdykoliv přijela do Olomouce za mamkou, tak se nezapomněla stavit i za mnou a prokecaly jsme spolu celou noc.

Když mi napsala, že se bude vdávat a chce, abych jí upekla dort, měla jsem takovou radost, že jsem si hned červenou tužkou napsala do diáře datum 13.5.2017. Super datum! Vždycky jsem se chtěla vdávat v pátek 13.5. Janča mi k tomu napsala, že to ale bohužel není pátek… Nevadí, sobota je taky super. Dort je tedy domluven.

Podruhé mi udělala Janča radost, když mi psala, že rozlučku se svobodou udělá u mě doma, protože ví, že se moc nemůžu hnout od kluků a chce mě tam mít. Rozlučka byla cca měsíc předem, na tom mi nebylo nic divného, protože z Prahy do Olomouce jezdí jednou za čtvrt roku, takže jí to prostě tak vyšlo. Jen jsem nechápala, proč mi pořád píše její mamka, jak to vymyslíme s převozem, jak bude dort veliký… Vždyť to má přece spoustu času.

Rozlučka probíhala standardně, kecaly jsme s holkama, Janča dostala dárky, probíraly jsme svatbu. A v tom proběhla věta: „Za týden už budu vdaná.“ Cože? Jak za týden? Všechny na mě koukaly, jakože proč asi děláme rozlučku? Přece svatba je za týden 13.4.2017 a není v sobotu, ale ve čtvrtek! Několikrát jsem se musela ujistit, že si ze mě opravdu nedělají srandu. Janča neměla oznámení, takže to přesvědčování chvilku trvalo. Nedokážu si představit, že kdyby tahle věta neproběhla, tak by ve čtvrtek ráno přijela Jančina mamka pro dort a já bych na ni zírala jak tele.

Každopádně všechno dobře dopadlo a dort do Prahy dojel!

PS: Jo a byl to Red Velvet s karamelem a ovocem.

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Dnes v 16:00 se u Vrby zapomenuté vdává jedna moje srdeční záležitost ❤️ a tento veliký dort za ní dnes ráno odjel z Olomouce… Hodně štěstí paní Trnková 💋 #dort #cake #weddingcake #redvelvetcake #heart #mazanedorty #igers #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #food #instalife #photooftheday #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #wedding #weddingday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #vkuchyni

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

 

11.5.2017

Napsat komentář