Mikulášek bude mít návštěvu! Přijdou za ním 3 malí kluci a budou si hrát. Pořád jsem přemýšlela, co jim nachystám, protože u nás teď v době adventu je to samá čokoláda, lízátko, bonbón. Ale zase si budou hrát a určitě budou mít chuť na nějakou dobrou svačinku.

Rozhodla jsem se, že jim upeču sušenky. A když už to budou sušenky, tak proč ne ovesné se spoustou kokosu, kouskem čokolády a Mikuláškovými oblíbenými brusinkami, navíc jsem přidala trošku skořice, když budou ty Vánoce.

Ovesné sušenky s čokoládou, kokosem a brusinkami:

∴ 120 g rozpuštěného másla
∴ 120 g hnědého cukru
∴ 1 vejce
∴ 90 g hladké mouky
∴ 1/2 ČL jedlé sody
∴ 1 ČL skořice
∴ 1/4 ČL soli
∴ 120 g drcených ovesných vloček
∴ 50 g hořké čokolády alespoň 60%, nasekanou nahrubo
∴ 40 g strouhaného kokosu
∴ 30 g brusinek, nasekaných nahrubo

Ve velké míse promícháme cukr s rozpuštěným máslem. Přidáme vejce a vše metličkou spojíme. Do mísy prosejeme mouku, přidáme jedlou sodu, skořici, sůl a opět metličkou důkladně promícháme.

Nakonec do směsi přidáme ovesné vločky, čokoládu, kokos, brusinky a promícháme. Těsto si rozdělíme na dvě části a z každé části těsta vytvarujeme pomocí potravinářské fólie váleček o průměru 1-2 cm. Takto zabalené válečky dáme minimálně na hodinu do ledničky zatuhnout.

Troubu předehřejeme na 175°C. Vytáhneme první váleček těsta z ledničky a rozkrájíme na cca půl centimetrové plátky, podle toho, jak chceme mít sušenky velké. Z plátku vytvarujeme kuličku, dáme na plech vyložený pečícím papírem a prstem do ní uděláme důlek. Takto postupujeme s každým plátkem. Klademe je od sebe v dostatečném rozestupu tak, aby se neslepily. Stejně pokračujeme i s druhým válečkem těsta. Mně těsto vychází na 4 plechy o 12 sušenkách.

Pečeme 10-12 minut, tak aby se sušenky nevysušily a byly uvnitř krásně měkké a vláčné. Necháme vychladnout a uchováváme ve vzduchotěsné nádobě.

Tak snad si kluci pošmáknou!

Míša❤️

 

7.12.2016

Napsat komentář