Už bylo načase zkusit něco nového. No a na kom jiném si vyzkoušet nový dort, než na svých kamarádech. Využila jsem příležitosti návštěvy Peťky a Honzy v Moravském Žižkově a místo aby jsme tahali dříví do lesa, tedy víno na Jižní Moravu, rozhodla jsem se upéct dort.

Inspiraci jsem vzala ze Sladké kuchařky od Jemmy. S touto kuchařkou mám takový menší problém, vše je mega sladké… Aby taky ne, když v krému je na jedno máslo asi kilo cukru. Rozhodla jsem se dort udělat trošku jinak. Korpusy jsem upekla společně s malinovým rozvarem podle knížky, ale krém jsem si už jela podle svého.

Můj krém je ze spousty mascarpone, trošky másla a asi 1/5 cukru.

A co se týče samotného dortu… je takový klasičtější. Maliny mu dodávají kyselost, sladký korpus to pěkně vyvažuje. Jen je dort na můj vkus takový hutnější. Každopádně u kamarádů měl úspěch, tak už přemýšlím, jaký dort si na nich vyzkouším příště.

 

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Brutál totál malinová pecka ❤️ necelé kilo malin a spousta mascarpone… zkouším nový malinový dort, tak doufám, že bude chutnat @honzik.n @vladimira.tomkova 💋 PS:už vyjíždíme 🚗 #dort #cake #raspberry #vanilla #photooftheday #homemade #homemadecake #mazanedorty #yummy #olomouc #delicious #jsempekla #food #foodporn #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #bdaycake #bday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram #homebaking #vkuchyni #cakeporm #redhair #me

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

12.5.2017

Napsat komentář