Vodopády nebo OVOpády? No prostě zase na něm byla asi tuna ovoce!

Tento svatební dort jsem vezla do Holického dvora, pekla jsem ho se třema dětma a málem jsem byla zatčena. Já se asi ani nemůžu nudit…

Maminka ženicha mi zadala upéct svatební dort, na kterém mělo být víc než velké množství ovoce. Nebyla jsem si jistá, jestli seženu koncem srpna tolik ovoce, tak jsme se domluvily, že mi ovoce doveze den předem ona.

Jednalo se o klasický přírodní Red Velvet, tedy bez barviva. Můj manžel odjel na pár dnů malovat do Českých Budějovic na výstavu Země živitelka, takže pomoc s dětmi padla. Nevadí, to zvládneme. Do toho přijela na prázdniny moje malá sestřička. Naštěstí! Byla úžasná a strašně moc mi pomáhala, zabavila Mikuláše, pochovala Jáchyma… Takže absence mého muže vůbec nevadila, ba naopak.

Dort byl připraven a čekala jsem na ovoce. Přijely dvě plné tašky ovoce, ale po bližším ohledání jsem zjistila, že ovoce je mokré, měkké a do druhého dne to ani s nejlepší péčí nezvládne. Zavolala jsem to matce svatby, která slíbila ovoce nové, ale pro jistotu jsem druhý den ovoce nabalila s sebou.

jaRáno začala honička. Vzbudit děti, nakrmit, vzít na hlídání ke kamarádovi, rychle domů s jeho ženou Evčou, která mi jela pomoct s dortem. Doma nabalit dort, vzít ovoce, mátu, levanduli, klíče, brýle (ty zůstaly doma), doklady, sebe… No mám snad všechno a jedeme. Úplně jsem cítíla, jak se mi v tom stresu udělalo několik nových vrásek. Ten den bylo opravdu horko. My jsme vyjely už v 8, ale i tak jsme musely spěchat, aby se dort nerozpustil. Už jsme byly skoro na místě a ejhle… Zákaz vjezdu, asi na metru a půl byla najednou nově jednosměrka. No nic, to projedu, spěchám, nic nejede. „Evi, myslíš, že ti policajti blikají na mě?“

Musela jsem vypadat asi děsně zoufale, provinile a možná si taky všimly těch nových vrásek, Jáchyma v autě nebo dortu v kufru, když jsem si šla do kufru pro kabelku, kde jsem měla doklady. Pustili mě, s domluvou, zahrození prstem a mým slibem slušného chování až do smrti smrťoucí.

Takže závěr jak v romantickém filmu. Dort jsme nakonec dovezly na místo, tam na mě čekalo dalších sto kilo ovoce, to jsem naskládala a dort (asi za hodinu), přijela jsem domů, objala všechny děti, udělala jim oběd a šla žehlit, prát nebo dělat nějakou domácky prospěšnou činnost.

 

Míša❤️

 

View this post on Instagram

Poslední svatební dort těchto prázdnin ☀️ miluju soboty #dort #cake #redvelet #redvelvetcake #nakedcake #philadelphia #igers #homemade #homemadecake #yummy #olomouc #delicious #food #instalife #foodporn #photooftheday #instafood #sweet #feedfeed #igerscz #wedding #weddingcake #weddingday #foodpic #dnesjem #instacake #cakestagram

A post shared by Michaela Hronová (@hromisha) on

 

14.10.2016

Napsat komentář